Fırat Üniversitesi

Öğrenci İşleri Bilgi Sistemi
   


 

Kullanıcı Adı
Şifre
Sayıların Toplamı  
 
   
   
Oturum Açmak İçin Kalan Süre
 
 

İDARİ PERSONELİN DİKKATİNE

Kayıt Dondurma işlemleri yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlar :

1- İşlenen dönemler ayrı ayrı işlenmelidir. Örneğin öğrenci 2016-2017 Güz ve 2016-2017 Bahar için kayıt dondurmuşsa iki ayrı kayıt oluşturulmalıdır. Öğrenci İşlemleri > Öğrenci Rehber > Öğrenci Kartı > Akademik İşlemler > Ek Süreler

2- Dönüş tarihi  ve bir altında bulunan Dönüş Tarihinden Sonra Atanacak Otomatik Öğrenim Durumu alanlarının boş olmaması gerekmektedir. (Bu yeni yapıyla birlikte öğrencinin dönüş tarihinden sonraki gün Öğrenim durumu, otomatik olarak sizin yazdığınız duruma dönecektir.) 

3- Öğrencinin kartından Öğrenim Durumunun KAYDINI DONDURDU olarak değiştirilmesi gerekmektedir.

4- Öğrencinin kayıt dondurduğu dönemde üstünde ders var ise (Muaf olunan dersler hariç) silinmesi gerekmektedir. 


BÖLÜM BAŞKANLARININ DİKKATİNE

Müfredat Sınıf Dönem tanımlarında Zorunlu Ders Sayısı, Seçmeli Ders sayısı, Dönem Kredisi, Dönem AKTS'si bilgilerinin ve

gerekli diğer kuralların kontrol edilmesi girilmemiş ise mağduriyet yaşanmaması açısından girilmesi önemle rica olunur.


-  Öğrenciler için fotoğraf kontrol desteği getirilmiştir. Sistem, fotoğrafı olmayan öğrenciler için öğrenciyi fotoğraf talebinde bulunmaya zorlayacaktır. Öğrenci Fotoğraf Onayları Enstitü/Fakülte/Yüksekokul/Meslek Yüksekokullarının Öğrenci İşleri Birimi tarafından yapılacaktır. Not: Öğrenci tarafından sisteme yüklenen fotoğraflar kontrol edilmeli ve daha sonra onay verilmelidir.

-  İdari personelin ve Bölüm başkanlarının, Öğrencilerin ve Akademisyenlerin şifrelerini değiştirme ve yenileme yetkisi bulunmamaktadır.

-  Enstitü/Fakülte/Yüksekokul ve Meslek Yüksekokullarının öğrenci işlerinde görev yapan idari personellerin, öğrenci ve akademik personelin iletişim bilgilerinin gizliliğine dikkat etmeleri önemle rica olunur. Sistem üzerinden yapılan tüm işlemler kayıt altına alınmaktadır.